TOP 6: co warto zobaczyć w Edynburgu?

Redakcja

Edynburg to jedno z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szkocja. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po jego terenie? Oto 6 atrakcji, którym najwięcej uwagi poświęcają biura podróży zajmujące się organizacją wypoczynku w tej części świata.

TOP 6: Wzgórze Calton

Wzgórze Calton jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez tych, którzy chcą spojrzeć na Edynburg z wyjątkowej perspektywy. To jeden z najlepszych punktów widokowych w tym mieście, który może się dodatkowo pochwalić innymi atrakcjami. Miejskie Obserwatorium Astronomiczne, pomnik admirała Nelsona oraz pomnik szkockiego filozofa Stewarta – oto główne powody, dla których w trakcie wycieczki po Edynburgu warto odwiedzić i to miejsce.

TOP 5: Królewska Mila

Królewska Mila to najważniejsza ulica na terenie tutejszej starówki. Kto ją pokona, ten będzie mógł ujrzeć wiele ciekawych budowli oraz atrakcji, dzięki którym Edynburg stanie się miastem jeszcze bardziej przyjaznym dla turystów. Tu, między Zamkiem Edynburskim a pałacem Holyrood czekają piękne kamienice oraz takie muzea, jak Muzeum Pisarzy oraz Muzeum Miejskie.

TOP 4: Muzeum Narodowe Szkocji

Ta placówka muzealna przyciąga ciekawymi zbiorami, a czas spędzony w jej murach z pewnością nie będzie czasem straconym. Muzeum Narodowe Szkocji to ciekawe ekspozycje związane z różnymi dziedzinami nauki, kultury i sztuki, zatem każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

TOP 3: Katedra św. Idziego

Katedra św. Idziego (patrona Szkocji) jest jednym z najpiękniejszych zabytków sakralnych, z jakimi można się spotkać na ziemiach szkockich. Dzieje tej świątyni sięgają XII wieku, choć jego obecna forma jest efektem odbudowy po pożarze w XIV-XV wieku. W kościele tym warto zwrócić szczególną uwagę na Kaplicę Ostu – symbolu Szkocji, z kolei w jego najbliższym otoczeniu na pomnik Adama Smitha – żyjącego w XVIII wieku szkockiego filozofa i ekonomisty.

Katedra św. Idziego

TOP 2: Park i Pałac Holyrood

To miejsce przyciąga wspaniałą atmosferą oraz interesującą przeszłością, z którą warto się zapoznać. Sam pałac jest jedną z oficjalnych siedzib brytyjskiej rodziny królewskiej, która do Edynburga zagląda niezbyt często. Dzięki temu turyści mogą korzystać z możliwości zwiedzenia tej części pałacu, przez którą prowadzi wytyczona z myślą o nich trasa turystyczna. Wielkie wrażenie robią tu królewskie komnaty oraz sypialnia Marii Stuart, zachwycają też reprezentacyjne sale oraz Wielka Galeria. Wszystko to sprawia, że wizyta w tym miejscu na długo pozostaje w pamięci zwiedzających, dostarcza im też wielu pozytywnych wrażeń.

TOP 1: Zamek Królewski

Wycieczki po Edynburgu nie mogą się obejść bez wizyty na zamku królewskim. Ten potężny kompleks zamkowy ma się czym pochwalić, a spacer po jego terenie będzie dla każdego z nas wyjątkową lekcją historii. Liczne armaty, pochodząca z XII wieku kaplica św. Małgorzaty oraz Narodowe Muzeum Wojny – oto najważniejsze atrakcje, jakie czekają w tym miejscu na zwiedzających.

Edynburg to kuszący cel wycieczki dla każdego miłośnika historii i pięknej architektury. Kto skorzysta z okazji i zwiedzi to miasto, ten z pewnością żałować nie będzie. W tym malowniczym zakątku Szkocji każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, a spędzony tu czas na długo zapisze się w naszej pamięci. Poniżej znajdziecie materiał wideo autorstwa to.ja.Bartek z wycieczki zimą po pięknym Edynburgu.

Related Posts

Zostaw komentarz