kuchnia panele

Panele do kuchni – czy warto?

Redakcja

Jakże pięknie wygląda drewniana podłoga. Czy da się urządzić tak ciepłe wnętrze be z użycia drewna na podłodze? Owszem istnieją dywany, chodniki, drewnopodobne płytki, panele. Drewno jest drogim materiałem jednak odpowiednia dbałość o drewno znajdujące się na podłodze da mu żywot nawet na pokolenia.

Urządzając wnętrze, a tym bardziej całe mieszkanie, nie każdego jest stać na to, żeby zainwestować w drewnianą podłogę. Projektant wnętrza decyduje się wówczas na przykład na panele. Panele w pokoju, salonie czy korytarzu są świetnym rozwiązaniem, o tyle kuchnia już nie jest taka oczywista.

panele kuchenne

Panele w kuchni narażone są na wodę, zmiany wilgotności i temperatury, dodatkowo chcąc zachować czystość, w kuchni stosuje się specjalne, bardzo intensywne w działaniu preparaty czyszczące, które dodatkowo mogą podrażniać powierzchnię podłogi.

Jednak na rynku dostępne są panele z przeznaczeniem właśnie do kuchni. Nie wymagają specjalnych preparatów czyszczących. Wystarczy zwykła woda i odrobina płynu uniwersalnego. Można użyć też octu. Są odporne na wodę, zmiany wilgotności i temperatury, oraz są bardzo wytrzymałe na wycieranie.

Panele kalisz są doskonałym, o wiele tańszym substytutem drewna na podłodze, jednak ważne jest aby starannie wybrać odpowiedni materiał. Nie są co prawda tak wytrzymałe jak drewno, ale dają możliwość wykończenia wnętrza wiele tańszym kosztem.

Related Posts

Zostaw komentarz