Laserowa plastyka powiek – czy jest inwazyjna i niebezpieczna?

Redakcja

W pewnym wieku nasze spojrzenie coraz mocniej wyraża ogólne zmęczenie i stres, sprawiając, że czujemy się nieatrakcyjnie. Zmarszczki, obwisła skóra czy opadnięte powieki to drobne defekty, które nadadzą nam znacznie poważniejszy wygląd, niż wskazuje na to metryka. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje laserową plastykę powiek (inaczej blefaroplastykę), która w szybki sposób może przywrócić naszej twarzy młodzieńczy, świeży wygląd.

Na czym polega laserowa plastyka powiek?

Laserowa plastyka powiek to mniej inwazyjny zabieg niż metoda chirurgiczna. Polega na usunięciu zbędnej skóry oraz tłuszczu zlokalizowanego wokół powieki. Podgrzany zostaje także kolagen, co zwiększa ogólne napięcie skóry w tej okolicy. Warto dodać, że laser nie powoduje obfitego krwawienia, ponieważ od razu zamyka naczynia krwionośne na powiekach. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Blefaroplastyka wykonywana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, ale w niektórych przypadkach stosowane jest znieczulenie ogólne, czyli tzw. narkoza. Cała procedura trwa łącznie ok. 30 minut, a po jej zakończeniu pacjent może zostać od razu wypisany do domu.

Chirurgia plastyczna – Warszawa

Zabieg możemy wykonać z własnej inicjatywy (np. gdy chcemy poprawić swój wygląd) lub ze względu na problem ze źrenicami (nadmiar zwiotczałej skóry przysłania je, skutkując ograniczeniem pola widzenia). Mimo że zabieg jest nieinwazyjny, laserową plastykę powiek powinien wykonać specjalista. W Warszawie, ze względu na rozmiar miasta oraz ilość wykwalifikowanych specjalistów, najłatwiej znaleźć dobrą klinikę, która profesjonalnie wykona procedurę. W tym przypadku warto przede wszystkim sprawdzić, czy gabinet, w którym chcemy wykonać zabieg, posiada odpowiedniej jakości sprzęt oraz wykwalifikowany personel. Opinie znajomych czy rodziny lub oceny zamieszczane w internecie przez byłych pacjentów także powinny być brane pod uwagę w procesie decyzyjnym.

Blefaroplastyka – czy jest bezpieczna?

Laserowa plastyka powiek jest w pełni bezpiecznym, mało inwazyjnym zabiegiem. W tym przypadku ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niewielkie. Warto zaznaczyć, że metoda laserowa zapewnia większe bezpieczeństwo niż zabieg chirurgiczny, a do tego pozwala znacznie szybciej wrócić pacjentowi do normalnego funkcjonowania. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia i obrzęki powiek, które zazwyczaj znikają po ok. 2 tygodniach. Natomiast blizny powstałe po wygojeniu się rany są praktycznie niewidoczne.

Laserowa plastyka powiek – jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem blefaroplastyki lekarz chirurg powinien przeprowadzić konsultację, na podstawie której zakwalifikuje nas do zabiegu oraz udzieli informacji na temat przebiegu poszczególnych procedur, możliwych przeciwwskazań czy sposobu rekonwalescencji. Na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem konieczne będzie odstawienie leków wydłużających czas krzepnięcia krwi oraz preparatów zawierających kwas salicylowy (np. aspiryna). W razie ewentualnych wątpliwości dotyczących naszego zdrowia lekarz może zlecić wykonanie podstawowych badań, takich jak morfologia czy poziom elektrolitów.

Wraz z upływem lat naszej skórze zaczyna brakować kolagenu oraz elastyny, czyli elementów odpowiedzialnych za jej jędrność, elastyczność i młodzieńczy wygląd. Skóra staje się wówczas delikatniejsza i można zaobserwować opadanie powiek. Skutkuje to zmęczonym, nieco smutnym wyrazem twarzy, a w skrajnych przypadkach wpływa na jakość widzenia. Bezpiecznym i niezwykle popularnym zabiegiem, który pomoże pozbyć się takiego defektu, jest laserowa plastyka powiek, zwana inaczej blefaroplastyką. Wybierając renomowany gabinet, dysponujący wykwalifikowanym personelem i innowacyjnym sprzętem, można cieszyć się efektami zabiegu nawet przez kilka lat.

źródło: Klinikakrajweski.pl – chirurgia plastyczna Warszawa

Related Posts

Zostaw komentarz