Jak zrobić znak nieskończoności na klawiaturze?

Redakcja

Tworzenie znaku nieskończoności (∞) na klawiaturze różni się w zależności od systemu operacyjnego, którego używasz. Oto kilka sposobów, jak to zrobić:

1. Windows:

  • W systemie Windows możesz użyć tabeli znaków do wprowadzenia znaku nieskończoności. Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz “charmap”, a następnie naciśnij Enter. W tabeli znaków znajdź znak nieskończoności, kliknij go, a następnie kliknij “Select” i “Copy”. Teraz możesz wkleić znak gdziekolwiek go potrzebujesz.
  • Możesz również użyć kodu Alt. Przytrzymaj klawisz Alt, a następnie na klawiaturze numerycznej wprowadź 236, a potem zwolnij klawisz Alt. Znak nieskończoności powinien się pojawić.

2. MacOS:

  • Na MacOS naciśnij jednocześnie klawisze Option + 5, a pojawi się znak nieskończoności.

3. Linux:

  • Na niektórych dystrybucjach Linuxa, można użyć kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + u, wpisać 221e, a następnie nacisnąć Enter lub spację.

4. Smartfony i tablety:

  • Na większości urządzeń mobilnych znak nieskończoności jest dostępny w wirtualnej klawiaturze. Na klawiaturze ekranowej przejdź do sekcji z symbolami (zazwyczaj dostępną po naciśnięciu klawisza “?123” lub podobnego) i poszukaj symbolu nieskończoności.

Pamiętaj, że sposób wprowadzania tego znaku może się różnić w zależności od systemu operacyjnego i jego wersji, a także od ustawień językowych klawiatury. Możesz też po prostu skopiować ten znak od nas ∞ 🙂

Related Posts

Zostaw komentarz