Sesja zdjęciowa z niemowlakiem – czy warto?

Redakcja

Uwiecznianie każdego etapu życia dziecka stało się dziś bardzo modne. To świetny sposób na obserwację wzrostu malucha, czy też porównywanie zmian zachodzących w jego wyglądzie. Część rodziców decyduje się również na profesjonalne sesje fotograficzne, nazywane sesjami rodzinnymi. Zdjęcia mogą być wykonane w plenerze lub w studiu, w którym odpowiednio aranżuje się scenografię. Czy warto inwestować w tego rodzaju sesję, a może lepiej wykonać ją samodzielnie w domu?

Sesja u fotografa

Sesja fotograficzna z niemowlakiem to bardzo dobry pomysł. Macie gwarancję, że wykonane zdjęcia będą wyróżniać się artyzmem i najwyższą jakością. Piękna sceneria, odpowiednio dobrane akcesoria i dekoracje sprawią, że fotografie mogą stać się na przykład oryginalnym podarunkiem dla dziadków. Pamiętajcie jednak, aby wybierać studia, które specjalizują się w tego rodzaju sesjach. Fotograf musi mieć podejście do małych dzieci, ponieważ model nie zawsze chce współpracować i robić to, czego od niego oczekujemy.

Jednym z pomysłów na sesję jest zrobienie zdjęć rodzinnych. Wówczas warto uzgodnić tę kwestię z fotografem, aby odpowiednio się przygotować. Niezbędne będą ubranka dla malucha, które korespondować będą z zamysłem artystycznym zdjęć. Co więcej, możecie zabrać ze sobą zabawki, które dziecko lubi. Będzie łatwiej zrealizować sesję, gdy maluch znajdzie się w otoczeniu ukochanych pluszaków. Zapewne zastanawiacie się, jaki jest koszt tego rodzaju sesji? Jest on zależny od ilości zdjęć, a także indywidualnej oferty studia fotograficznego. Jeśli na przeszkodzie w realizacji sesji stoją przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka bez BIK.

Sesja plenerowa

Drugim sposobem na piękną fotograficzną pamiątkę jest sesja plenerowa. W tym przypadku musicie zdać się na rady fotografa, który zaproponuje kilka miejsc, w jakich zdjęcia wyjdą najlepiej. Można także wykorzystać własny ogród, szczególnie w porze letniej, gdy rośliny zachwycają intensywnością kolorów. Będzie to najlepsze rozwiązanie w przypadku dzieci, które niezbyt dobrze czują się w obcych miejscach.

Sesja plenerowa wiąże się niestety z kilkoma problemami. Pierwszym i najważniejszym jest pogoda. Nie zawsze uda się zrobić zdjęcia w dniu, w którym to wcześniej zaplanowaliśmy. Wystarczy deszcz czy duże zachmurzenie, by sesję trzeba było przełożyć. Niezależnie jednak od rodzaju sesji, na jaką się zdecydujecie, możecie ją kupić z pomocą pożyczki bez BIK.

Related Posts

Zostaw komentarz